Aktivní ACTIVITY

Naši běžci se za poslední dny zúčastnili mnoha závodů, přinášíme aspoň malý výčet  z nich.

V pátek 24.4.2015 se v nedalekém Žamberku konal závod  zvaný „Běh na Rozálku“. Jedná se o krátkou trať 900 metrů, ovšem pro všechny kategorie stejná, navíc stále do kopce,s cílem u rozhledny  Rozálka. Za pěkného počasí se zúčastnilo 197 běžců, z toho 16 z lanškrounského týmu Activity.  Zahanbit se nenechali a trať zvládli i naši nejmladší  závodníci – Klementová Luisa, Chládková Nikola, Chládková Tereza, Kunčárová Zuzana a Topinka Jonáš.

Hned v sobotu následoval již 21.ročník běhu parkem Javorka v České Třebové. Počasí akci přálo, teplota vzduchu se snažila vyrovnat aktuálnímu ročníku tohoto závodu a pořadatelé připravili celkem  25 kategorií od předškoláků po veterány nad 70 let. V jednotlivých kategoriích se zúčastnilo celkem 263 startujících. I tady jsme měli početnou skupinu našich závodníků, kterým se velmi dařilo.

Víkendové sportování završil Memoriál Q.Štěpánka v Jablonném nad Orlicí. Náročná trať vedla po místní lyžařské sjezdovce, i s ní jsme si poradili.

V každém z těchto závodů obsadila Luisa Klementová 1.místo, Gregora Filip 1. a dvě 2. místa, Chlup Tomáš dvě 1. místa, Hanáková Klára bodovala dvakrát  2.místem, Gregorová Monika jednou 2. místo, Vetchá Rozálie jednou  2.místo,Chládková Nikola 3.místo  a Gregora Jan si z České Třebové přivezl 3.místo.  Všech tří náročných závodů se zúčastnili Luisa Klementová,Nikola Chládková, Tereza Chládková, Zuzana Kunčárová, Hanáková Klára a Gregora Filip.

Ve středu 29.5. jsme se ještě zúčastnili Okresního přeboru mladšího a nejmladšího  žactva. I tam se můžeme pochlubit dobrým výsledkem Luisy Klementové, Kryštofa a Rozálie Vetchých a Kláry Hanákové.

V první květnový  sváteční den se uskutečnil   Běh okolo poličských hradeb. Podmínky na běh nebyly  ideální, startovalo se za chladného, zamračeného počasí, které na výkonu naší oddílové mládeže nemělo vliv. První místo na trati 420 metrů opět Klementová Luisa a Gregora  Jan svým výkonem na 1100 metrů bral  3.místo.

Sobotní Letohradská pětka zaznamenala rekord v počtu účastníků, celkem 154 běžců odstartovalo tento závod. V něm si třetí místa ve svých kategoriich vybojavala děvčata z Activit  Klára Obstová a Luisa Klementová.

Všechny tyto závody se započítavají  do průběžného pořadí v Iscarex poháru.

3.5.2015  se .na startu Pražského maratonu  shromáždilo10 000   převážně amaterských běžců z různých zemí světa. V  9 hodin se ze Staroměstského náměstí vydali na trať dlouhou 42 195 metrů, která se klikatila různými kouty hlavního města, ať už podél Vltavy nebo historickým centrem. Jako dobrovolnice na této světové běžecké akci pomáhala z našeho týmu Lenka Gregorová , a Zdenda Kunčár si  zde časem 3:50 zaběhl svůj první maraton.

Všem závodníkům k jejich výkonům gratulujeme a držme se hesla

„ Jakýkoliv sportovní výkon zaslouží uznání“

 

Stanislava Chládková